elifba resmi

Kur’an okumayı biliyor musunuz? Bilmiyor musunuz? Öğrenmeye ne dersiniz? Çok mu zor diyorsunuz? Hayır, emin olun hiç zor değil. Hatta hiçbir lisanı bu kadar kısa sürede okuyamazsınız. Allahu Teâla Kuran’ını kulları için çok kolaylaştırmış. Önce ön yargılarımızdan kurtulmamız gerekiyor. Çok zor, yapamam, edemem gibi düşünceleri bir tarafa bırakmamız gerekiyor. Rabbim yardım eder kolay olur inşallah demek daha güzel olmaz mı? Siz Rabbimin yolunda olursunuz da Rabbim size yardım etmez mi zannediyorsunuz? Kuran okuyanlar pek çok sevap alırken, ahiretlerini mamur ederken, ahiret azıklarını sevapları toplarken siz neden kendinizi bu ganimetten mahrum ediyorsunuz? Kuran okunan yere melekler gelip şeytanlar orayı terk ederken evinizi, kalbinizi, ev halkını Kuran’ın nurundan neden mahrum bırakıyorsunuz?

Şimdi nasıl öğrenebilirsiniz, nereden öğrenebilirsiniz gelin beraberce alternatifleri gözden geçirelim:

1- Bir Kuran kursuna yazılabilirsiniz.

2- Kuran okumayı bilen bir arkadaşınızdan size öğretmesini rica edebilirsiniz.

3- Kuran öğreniyorum setlerinden alıp evde cd yoluyla öğrenebilirsiniz.

4- Bazen yanımızda olan nimetleri es geçebiliyoruz. Evin içinde Kuran okumayı bilen varsa bu nimetten faydalanmayı ihmal etmeyin. Bu kişi sizin minicik evladınız bile olabilir.

5- Kuran elif-ba’sı alarak evde kendi kendinize öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

6- İnternetten Kuran öğrenebileceğiniz siteleri araştırabilirsiniz.

7- Hiç biri size uymuyor mu? O zaman  bu sayfada vereceğimiz Kuran harflerini ezberleyin.Yazıcınız varsa sayfanın çıktısını alın ve elinizden düşürmeyin. Hikayeler bölümündeki “Kur’an’ın Gücü, Hikaye N.F.K”adlı hikayeyi okumanızı da tavsiye ederim.

Bu konuyu ertelemeyelim kardeşlerim. Yarına çıkacağımızın ne garantisi var. Herşeyi sonraya bırakarak şeytana bayram ettiriyoruz.

Haydi, Eûzü Besmelemizi çekelim ve bu hayırlı yola adımımızı atalım inşallah. Allah yardımcınız olsun, kolaylıklar nasip etsin.

Allah’a emanet olunuz.

by ihyaca