canlı renkli çiçekler

Es-selâmü aleyküm kardeşlerim,

Takip edenlerin farkedeceği üzere bazı yoğunluklarımızdan dolayı yazılara kısa süreli  bir ara vermiştik. Bu süreden önce ve bu süre zarfında yazılara oldukça fazla miktarda soru-yorum birikmiş bulunmakta. Teveccühünüz için teşekkürlerimizi bildirirken akabinde birkaç  hatırlatma yapmak yerinde olacak:

– Yorumlarınızın onaylanmamış ve yazıya dahil edilmemiş olması görülmediğinden, önemsenmediğinden veya cevap verilmeyecek olmasından kaynaklanmıyor. Tüm yorum ve sorularınız bizim için kıymet taşıyor ve değerlendirilmeye alınıyor. Özellikle Gusül Abdesti yazımıza yollamış olduğunuz sorular fıkhi önem taşıyor ve sizin sorduğunuz sorunun cevabından binlerce kişi istifade ediyor. Allah (c.c) izin verirse önümüzdeki hafta itibarıyla sorularınızın cevapları yayımlanmaya başlayacak. Takip etmek isteyenlerin bilgisine..

– İstisnalar olsa da hemen her sorunun cevabını verme gayretindeyiz. Eğer sorunuza cevap verilmemişse bu, sizin sorduğunuz zaman diliminde aynı veya benzer bir soruya cevap verilmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Böyle durumlarda yorumlardaki soru-cevaplara göz atmanızı tavsiye ederiz.

– Yorum bırakarak soru soran kardeşlerimiz cevap verilmediğini görünce haklı olarak iletişim kutusundan mail atıyorlar. Yukarıda değinmiş olduğumuz konuyu bir kez daha hatırlatalım: Bir kişinin sorduğu sorudan çok kişi faydalandığı için cevapları mail olarak değil, blogda yorum olarak yazmak tercihimiz.  Anlayışınız için teşekkürler..

– Bazı kardeşlerimiz sorularının cevaplanmadığını görünce belki görülmemiştir düşüncesiyle tekrar tekrar aynı veya benzer yorumlar bırakıyorlar. Onlara hak vermekle beraber tavsiyemiz bir süre sabırla beklemeleridir.

– Youtube’un kapalı olmasından dolayı ilahi videolarımız açılmıyor. Blogda açılmayan videonun yer alması Google’ın hoşuna gitmediği gibi bizlerin de hoşuna gitmiyor. Elimizde olmayan bu aksaklık için hoşgörünüzü umuyoruz.

– Ve reklamlar…

Kıymetli kardeşlerim,

WordPress ile işbirliğimizi başlattığımız süreçte wp’nin reklam yayını yoktu. Bizler de blogda reklam arzu etmediğimiz için uygun bir mecra olarak görüp  işbirliği yaptık ve elhamdülillah bu güne dek sorunsuz bir şekilde yol aldık. Ancak son dönemde wp bizim bilgimiz dışında bloga reklam yerleştirmeye başladı. Bu konuda onu suçlayamayız zira şirketini istediği gibi yönetmek en doğal hakkıdır. Ancak biz de Allah (c.c) rızası için emek vermeye gayret ettiğimiz bu mecrada reklamı uygun bulmuyoruz. Bu durumu çözümlemenin birden farklı yolları var. Yeni bir siteye mi geçiş yaparız yoksa wp ile farklı şekilde mi yolumuza devam ederiz zaman gösterecek. Allah cc en hayırlısını nasip eylesin. (Amin)

tasavvufokulu’ndan yani blogunuzdan haberler şimdilik bu kadar. Teşekkürlerimizle..

Allah’a emanet olunuz..

by ihyaca

Reklamlar