ağlayan kadın

Es-selâmü aleyküm kardeşlerim,

Bugün kadınların internet kullanımı ile ilgili bilgilerimizi gözden geçirelim.. Hatalı olduğumuz yerler varsa tevbe istiğfar edelim. İnterneti hayra kullanırsak hayr, şerre kullanırsak şer olacağını hatırlayalım inşallah..

Kardeşlerim,

Kadınların internette fotoğraflarını  paylaşmaları konusu ile ilgili olarak uzun zaman önce sorduk, fetvamızı aldık. Bu bilgiyi zaman zaman  twitter sayfamızda sizlerle paylaştık. Kadınların internette fotoğraflarını paylaşmaları caiz değildir. Tesettürlü-tesettürsüz kadınların  sosyal ağlarda  yaygın olarak fotoğraflarını paylaşıyor olması bu durumu dinen meşrulaştırmaz. Müslüman kişi bir işi herkes yapıyor diye yapmaz. Önce durup düşünür, bu iş helal mi haram mı diye bir bakar, bilgisi yeterli gelmezse bilenlere sorar öğrenir. Sonra yapmayı düşündüğü işi yapar veya vazgeçer. İzlenmesi gereken yol budur. Günümüzde maalesef dini hassasiyetler kanıksama ve normal karşılama yoluyla büyük yara alıyor. Helal-haram sorgusu ya unutuluyor ya da göz ardı ediliyor. Bu fotoğraf işi öyle normalleşti ki, bunun tersini söylemek hayret yaratıyor. Maalesef gelinen nokta bu.

Biz öğrendiğimiz bilgiyi paylaşma ve hatırlatma vazifemizi yapmış olalım bundan ötesi herkesin kendi bileceği iştir. .Allah cc cümlemizin yardımcısı olsun, yanlışlarımızı doğruya çevirsin, bizleri sıratı müstakimden ayırmasın. Amin..

Allah’a emanet olunuz..

by ihyaca

Reklamlar